07 Април 2026вторник15:00 ч.

Няколко думи

Онемели

/ брой: 177

автор:Таня Джаджева

visibility 16973

Трети ден интернет и социалните мрежи кънтят. Един баща иска помощ от държавата България, за да спаси сина си, буквално отвлечен в Украйна, за да бъде насилствено мобилизиран. Момчето е български гражданин и би трябвало да усеща закрилата на родината си където и да се намира, в каквато и ситуация да изпадне.
Трети ден мълчанието на официалните български власти също така кънти. Оглушително. Не сме чули никаква реакция от Външното министерство - с потвърждение или опровержение на думите на бащата, нито пък сме разбрали дали посланикът на Украйна е бил извикан там за разяснения по темата. Дали? Безмълвно е дипломатическото ни ведомство и по един ключов неотговорен въпрос. Вярно ли е, че българският консул в Одеса е опитал да съдейства на семейството - т.е. да изпълни съвестно служебните си задължения, но е бил изгонен от ловците на хора? Без каквато и да е политическа коректност към т.нар. стратегически партньор, какъвто Украйна твърди, че България е.
Нашето Външно обаче е направо задушено и онемяло от тая същата пуста политическа коректност. Да не стъпи накриво, да не мъцне нещо напреки на някоя Велика сила. Да не сгази лука, с думи прости.
Мъцнете, госпожи и господа висши български дипломати! Демонстрирайте поне същия гибелен гняв, както когато стремглаво извикахте Митрофанова заради дроновете в Полша.
Защото един баща иска помощ от държавата България, за да спаси сина си.

Новата формула за сградна инсталация е копие на старата

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 64

С 37% поскъпна дизелът у нас, а бензинът - с близо 19%

автор:Дума

visibility 298

/ брой: 64

Цените на агнешкото вече надхвърлят разумни граници

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 64

С над 100 хил. тона е намаляло производството на картофи

автор:Дума

visibility 313

/ брой: 64

Иран отхвърли временно примирие със САЩ

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 64

Солидни глоби в Турция за некачествена храна

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 64

Русия е решена да стъпи на Марс

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 64

Атина дава по 50 евро за зареждане с гориво

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 64

Дон Тръмп

автор:Таня Глухчева

visibility 264

/ брой: 64

Как го правят

автор:Евгени Гаврилов

visibility 265

/ брой: 64

БСП не е просто партия, а ангажимент към хората

автор:Александър Симов

visibility 313

/ брой: 64

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ