27 Март 2026петък19:09 ч.

Атанас Мерджанов:

Левите хора трябва да бъдат представени в парламента

Днес е наш ред да върнем силата и доверието към БСП, заяви водачът на листата на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" в Ямбол Красимир Йорданов

/ брой: 53

автор:Дума

visibility 13404

Битката на тези избори е левите хора в България да бъдат представени в следващото Народно събрание. Това заяви зам.-председателят на НС на БСП Атанас Мерджанов в Ямбол при откриване на предизборната кампания на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА".
Като депутат, който дълги години е представлявал Ямболския избирателен район в парламента, той припомни, че най-важно в политиката е човек да бъде последователен. Мерджанов благодари на всички социалисти от региона, които през годините са допринесли БСП да бъде силна и влиятелна партия и днес продължават да я подкрепят.
"Няма друга по-последователна и премислена програма от тази на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА". Интересът към лявата коалиция продължава да расте. Време е да се осъзнае действителният интерес на лявото, на хората, които мислят за преодоляване на неравенствата, мислят за солидарността, мислят как здравеопазването и образованието да бъдат достъпни за българските граждани, за това животът да бъде по-лесен и по-достъпен. Но по-важно е тези послания, намерения и политики на левицата да намерят място в конкретни законопроекти, които да бъдат отстоявани в новия парламент", подчерта Мерджанов.
На тези избори трябва да съхраним лявото и да покажем, че не просто няма да бъдем заличени, а че България има нужда от партията, която намери пътя си и сега с увереност върви напред и ще играе съществена роля в следващото Народно събрание, коментира евродепутатът Кристиан Вигенин, председател на Делегацията на българските социалисти в ЕП и бивш депутат от Ямболска област. На тези избори трябва да гарантираме, че нашите деца ще наследят от нас държава на справедливостта и солидарността, държава, която мисли за всеки един свой гражданин, категоричен е той.
„Историята на БСП никога не е била история на лесни победи. Това е история на хора, които са вярвали в справедливостта, защитавали са достойнството на труда и са се борили за солидарността. И днес е наш ред да върнем силата на левицата и доверието към БСП“, изтъкна водачът на листата на левицата в Ямбол и депутат от "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Красимир Йорданов.
Откриването на предизборната кампания на левицата в Ямбол събра на едно място водачите на листи и народни представители през последните 29 години, за да покаже, че БСП е партия, която цени традициите и приемствеността и те й дават сили да върви уверено напред.

С 28% скочиха жилищните кредити

автор:Дума

visibility 633

/ брой: 57

Парите за ремонт на пътища не са похарчени

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 57

Стандартът на живот у нас е най-нисък в ЕС

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 57

Техеран отхвърли мирния план на Тръмп

автор:Дума

visibility 688

/ брой: 57

Задържаха активисти с помощи за Куба

автор:Дума

visibility 678

/ брой: 57

САЩ притискали Зеленски да отстъпи Донбас

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 57

Виктор Орбан спря газа към Украйна

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 57

Пиар оливане

автор:Александър Симов

visibility 694

/ брой: 57

Експерти по всичко

/ брой: 57

Как сами да изчислим бъдещата си пенсия

visibility 722

/ брой: 57

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ