12 Август 2025вторник13:12 ч.

Поскъпване от 5 до 40% за две седмици

Повишението на цените е засечено при всички храни от малката потребителска кошница

/ брой: 111

автор:Дума

visibility 12719

Всички продукти от малката потребителска кошница - вода, хляб, месо, сирене, яйца, кисело и прясно мляко, и др., са поскъпнали в последните две седмици.
Това установяват инспекторите от Националната агенция за приходите, които тръгнаха на проверки за спекула по магазините още на 3 юни във връзка с предстоящото влизане на България в еврозоната.
Поскъпването на проверените групи стоки варира от 5 до 40% за две седмици. 40% ръст е установен в цената на минерална вода 1,5 литра, предлагана от 2 компании. С 25% е увеличен вид сирене, обяви шефът на НАП Румен Спецов.
Комисията за защита на конкуренцията обяви, че започва секторен анализ на пазара на хранителни стоки от първа необходимост. Целта е да се установят причините за наблюдавания ръст в цените, да се предложат мерки за тяхното преодоляване и да се идентифицират евентуални нарушения на конкурентните правила.

Увеличават линията на бедност със 126 лв.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Предлагат линията на бедност да бъде увеличена до 764 лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

КЗД проверява случая със сваленото от самолет дете

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Австрия обмисля таван на цените

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

ЕС иска Зеленски на срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

САЩ приключиха с помощите за Украйна

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Над 11% от депортираните от Германия са деца

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 148

Нови цени, нови стандарти

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 148

Тагаревщина на ума

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 148

Газови игри на котка и мишка

visibility 1

/ брой: 148

Беше като Феникс, роден от пепелта наоколо

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 148

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ