10 Юни 2025вторник00:24 ч.

ГДБОП разследва 4 сигнала за фалшиви реклами на лекарства с известни лица

/ брой: 101

автор:Дума

visibility 315

Четири сигнала за фалшиви реклами на медикаменти разследва ГДБОП от началото на годината, като три от тях са подадени от МЗ. Според началника на отдел „Дигитални анализи и киберразузнаване“ при дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП комисар Светлин Лазаров използването на  технологията за рекламиране на различни продукти ще продължи да съществува. Затова той препоръчва козметични или лечебни продукти да се купуват само от утвърдени интернет сайтове или от физически магазини.
Това е обир на хора, които очевидно са с проблеми, имат болки, търсят откъдето и да е помощ и по-лесно се хващат на тези уловки“, коментира в тв интервю главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. В една от фалшивите реклами той препоръчва мехлем за стави, а в миналото лицето му е било използвано и за фалшиви реклами на лекарства за сърце, високо кръвно и други заболявания. "Няма как да го направя, то и по закон е невъзможно. Не бих рекламирал и реално действащи лекарства, камо ли пък измишльотини, които за всичко помагат и всичко лекуват“, уточни доц. Кунчев.
Вчера НЗОК пък предупреди за измами чрез изпращане на фалшиви електронни писма от името на институцията. В пиратските съобщения се изисква определено действие на потвърждение от потребителя, номера на банковата сметка и данни от личната карта. От касата предупредиха, че не изпраща по електронна поща на граждани или договорни партньори файлове, касаещи техния здравноосигурителен статус, информация за дължими суми и друга персонална информация.

Италия гласува за повече трудови права

автор:Дума

visibility 1153

/ брой: 102

82 мигранти спасени във водите на Гърция

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 102

Пекин предложи "зелен канал" с ЕС

автор:Дума

visibility 1521

/ брой: 102

Накратко

автор:Дума

visibility 1969

/ брой: 102

Старост-нерадост

автор:Аида Паникян

visibility 2003

/ брой: 102

Свадата Тръмп-Мъск

автор:Юри Михалков

visibility 2984

/ брой: 102

Мракобесие е на път да завладее и родното училище!

автор:Здравко Райков

visibility 1362

/ брой: 102

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ