01 Август 2025петък05:59 ч.

Председателят на КЗК:

Проверките показаха, че деформацията на цените не се дължи на врото

/ брой: 116

автор:Дума

visibility 8096

"Прекият извод на първия етап от проверките, които трите регулатора направиха, е, че деформацията на цените и ръстът на цените не се дължат на приемането на еврото". Това заяви пред БНТ председателят на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) Росен Карадимов за извършените досега проверки съвместно с Комисията за защита на потребителите (КЗП) и Националната агенция за приходите (НАП).
Карадимов коментира, че подобен удар срещу спекулата с цените скоро не е имало. Според него не са необходими законови промени, а добра координация, колегиалност и обмяна на информация между държавните институции. Той посочи, че на базата започналия секторен анализ на пазара на храните ще се проверява за картели и господстващо положение, като може да се стигне и до фалити. По думите му търговците са "изключително притеснени" след съвместната акция на НАП, КЗК и КЗП.

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 671

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 673

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 638

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ