Накратко
/ брой: 237
Главният прокурор на РСМ подаде оставка
Главният прокурор на Северна Македония Люпчо Коцевски подаде оставка. Според него искането за отстраняването му не се базира на факти, нито на закон. Магистратът смята, че това е прецедент, който ще има трайни последици за независимостта на прокуратурата в страната. Според Коцевски инициативата за отстраняването му се дължи на това, че е говорил открито и публично за проблемите в прокуратурата.
Турската полиция залови близо 1000 нелегални мигранти
972 нелегални мигранти и 55 трафиканти са заловени при мащабна операция на турската полиция, проведена във всички 81 окръга на страната. Вече е започнала процедура по депортирането на задържаните.
Полша задържа студент, планирал атака на коледен базар
Службата за сигурност на Полша задържа 19-годишен студент, за когото се предполага, че е планирал атака с експлозиви на коледен базар. Младежът е направил опит да установи контакт с Ислямска държава. Той е местен и произхожда от "религиозно католическо семейство", но проявявал силен интерес към исляма и самостоятелно е изучавал как да изработва експлозиви.
В Англия отменят прегледи и операции заради стачка
Болниците в Англия отменят десетки хиляди прегледи и операции, след като младите лекари отхвърлиха последното предложение на правителството. Протестът за по-високи заплати и по-добри условия на труд ще продължи 5 дни. Старшите доктори се опасяват, че няма да успеят да поемат дежурствата на по-младите си колеги.
Сватба в Германия прерасна в сбиване
Сватбено тържество в Западна Германия прерасна в сбиване. Няколко души са ранени, включително булката. Тя и един от гостите са в болница. Спорът избухнал по време на сватбена традиция, позната като "хвърляне на вратовръзката", подобна на по-разпространеното "хвърляне на букета".
