20 Май 2025вторник23:32 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Евродепутатът Кристиан Вигенин и министър Манол Генов обсъдиха приоритетите на България в европейската политика по околна среда и климат

автор:Дума

visibility 16676

Членът на Европейския парламент Кристиан Вигенин проведе среща с министъра на околната среда и водите Манол Генов, на която бяха обсъдени българските приоритети в рамките на европейската политика в областта на околната среда и климата.
По време на срещата Кристиан Вигенин представи пред министъра доклада за устойчивостта на водните ресурси, който предстои да бъде приет от Европейския парламент тази седмица. Докладът ще послужи като основа за изготвяне на Стратегия за устойчивост на водните ресурси, която Европейската комисия се ангажира да представи до края на юни тази година.
„България е сред страните с най-висок риск по отношение на управлението на водните ресурси. Ефективното им използване ще бъде от решаващо значение за питейното водоснабдяване, поливното земеделие и индустриалното развитие“, подчерта Вигенин. Той допълни, че ускореното обновяване на водопроводната мрежа в страната може да се превърне в едно от трайните постижения на българското правителство, при наличие на целенасочена финансова подкрепа в следващите три години.
Като член на Комисията по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните (ENVI) в Европейския парламент, Вигенин предложи по-тясна координация между националните институции и българските представители в ЕП още в ранните етапи на формиране на европейските политики.
Министър Генов изрази ангажимент МОСВ да предоставя своевременно позиции и експертна подкрепа по ключови законодателни инициативи на ЕС, отнасящи се до българските интереси. Като първа стъпка бе обсъден предстоящият вот в парламентарната комисия ENVI на нов регламент за опростяване и засилване на механизма за корекция на въглеродните емисии на границите.

За контакт с Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в ЕП:

https://www.socialistsanddemocrats.eu/

ЕК прогнозира забавяне на икономическия растеж у нас

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 89

Оставаме без газ от Александруполис и през лятото

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 89

Едва 30% от черешите в Кюстендилско оцелели

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 89

Нов подход към войната в Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 89

Никушор Дан е новият президент на Румъния

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 89

Израел пуска ограничени количества храна в Газа

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 89

Накратко

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 89

Азбучни истини

visibility 394

/ брой: 89

Как трябва да се побеждава по човешки

visibility 509

/ брой: 89

19 май 1934 г. - превратът на Кимон Георгиев

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 89

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ