11 Юли 2025петък15:25 ч.

Двама българи на 1/2-финал на "Ролан Гарос" при юношите

/ брой: 101

автор:Дума

visibility 7319

Двама българи се класираха на 1/2-финалите на "Ролан Гарос" при юношите и девойките. Това са Иван Иванов и Росица Денчева.
Иванов обърна втория в основната схема Джакопо Вазами (Ит) с 3:6, 6:4, 6:2. За място на финала 16-годишният варненец ще играе срещу непоставения Макс Шьонхаус (Гер). 
Денчева уверено елиминира Луна Мария Чинали (Арж) с 6:0, 7:5. 18-годишната ни надежда взе първите 10 гейма и без проблем затвори мача за 72 минути. Тя очаква чешката квалификантка Сара Мелани Файмонова, която на старта победи нашата Йоана Константинова.
Място в топ 4 не успя да намери Александър Василев. Първият братовчед на Григор Димитров загуби 1/4-финалния си двубой на Откритото първенство на Франция по тенис от Рьо Табата (Яп) с 3:6, 6:7 (5).
В схемата на двойки Иванов и Тайс Боогаард (Нид) играха снощи с Оскар Палданиус (Фин) и Алан Важни (Пол), докато Василев и Максуел Екстед (САЩ) се изправиха срещу американците Кийтън Ханс и Джак Кенеди.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ