07 Август 2025четвъртък09:59 ч.

Министър Иванов: Когато институциите работят, има стабилност и резултати

Обезопасени са 20 от участъците с концентрация на пътно-транспортни произшествия, съобщи той

автор:Дума

visibility 2329

Възстановяването на работата на Координационния център е резултат от усилието на правителството за централизиране на целия процес по отношение борбата с пътния травматизъм и постигане на максимални резултати за пътна безопасност. Когато институциите работят, резултатите са налице, каза още той.

Министърът отбеляза, че след рестарт на системата, служителите в него имат достъп до камерите на тол системата. И отбеляза, че те се отзовават на пътно-транспортни произшествия, а ако засекат нарушител, вече имат възможност да сигнализират институциите, които имат отношение – Министерство на вътрешните работи и Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“. Той допълни още, че има възможност за проследяване на автомобили, извършили пътно-транспортно произшествие.

Иван Иванов съобщи също, че вече са обезопасени 20 от набелязаните с решение на Министерския съвет критични участъци. Работата по останалите ще приключи до края на август. От тази сутрин на интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура“ е публикувана информация за други 500 км от републиканската пътна мрежа, които също трябва да бъдат обезопасени, със съответните срокове.

Засичането на средна скорост ще започне да се прилага, след като нормативните промени влязат в сила. Готови сме да се определят точките, каза още министърът. Иванов напомни, че при тестовете на системата за часове са зачени хиляди нарушители. Това показва, че дисциплината трябва да бъде подобрена, а това става с контрол, заяви той. По отношение на обявената от АПИ обществена поръчка за нови камери министър Иванов посочи, че внедряването им ще допринесе за сигурността, защото ще събират допълнителни данни и ще заменят някои амортизирани системи.

Все повече румънци пазаруват у нас

автор:Дума

visibility 3678

/ брой: 144

Американски инвеститори се интересуват от Чирен

автор:Дума

visibility 3798

/ брой: 144

Сърбия обвини наши дипломати в заговор

автор:Дума

visibility 3773

/ брой: 144

Прага съветва Киев да отстъпи територии

автор:Дума

visibility 3693

/ брой: 144

Очаквайте следващи стъпки

автор:Дума

visibility 3692

/ брой: 144

Оставиха Болсонаро под домашен арест

автор:Дума

visibility 3565

/ брой: 144

БСП е нужната партия

автор:Атанас Зафиров

visibility 3786

/ брой: 144

Българските абсурди

автор:Александър Симов

visibility 3768

/ брой: 144

Съвсем се разпищолиха

автор:Таня Глухчева

visibility 3691

/ брой: 144

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ