11 Юли 2025петък20:33 ч.

Петър Бунев алармира:

От държавен монопол правим три частни в жп превозите

Синдикатът на железничарите се обяви срещу разделянето на услугата на три лота

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 7721

Ние сме малък пазар и раздробяването му ще доведе до по-ниска ефективност, заяви председателят на Синдиката на железничарите в България инж. Петър Бунев. Той посочи, че говори от името на над 15 хил. железничари, обявявайки се против предвиденото разделение на услугата на жп превоз на пътници на три лота. От държавен монопол правим три частни, обясни той. 
Както вече стана известно, във връзка с очаквания нов договор за пътнически превози железопътната система ще бъде разделена на регионален принцип на три лота - западен, северен и южен, като всички печеливши линии попадат в западния лот.
В съответния лот ще се движи само един оператор - БДЖ или частен оператор. "Това не е вариант, при който отиваш на гарата и можеш да се качиш на влака на А, Б или В превозвач. Ако пътувате по този маршрут, превозвачът е само един“, подчерта той. 
Според Бунев качеството на услугата ще се подобри, след като приключат ремонтите в инфраструктурата и се подобрят скоростите. Той подчерта, че в България либерализиран пазар има още от 2019 г.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ