Бербатов вкара след 3 г. в ШЛ

Митко се разписа за Манчестър Юнайтед при равенството с Бенфика 2:2

/ брой: 269

visibility 420

Димитър Бербатов се отпуши в Шампионската лига след 3 г., един месец и 22 дни! Българинът се разписа за Манчестър Юнайтед при 2:2 с Бенфика на "Олд Трафорд". Мачът беше от петия кръг в група С на авторитетния европейски клубен турнир. Гостите откриха с автогол на Фил Джоунс (3), но Бербатов (30) изравни за 1:1. За последно той беше вкарвал в Шампионската лига на 21.10.2008 г., когато пак в "Театъра на мечтите" мушна 2 попадения при успеха над Селтик с 3:0. Голът бе и първи за Митко за този сезон.
След почивката на "Олд Трафорд" Дарън Флетчър (59) даде аванс на "червените дяволи", но Пабло Аймар (61) донесе равенството за гостите от Лисабон. С подялбата на точките Бенфика излезе временно начело заради повечето си отбелязани голове на чужд терен в директните сблъсъци с Юнайтед. Първият им двубой в Португалия приключи 1:1, а преди последния кръг 2-та отбора са на първо и второ място в групата с по 9 т. В последните си срещи Юнайтед гостува на Базел, който също има шансове за 1/8 финалите, а Бенфика приема румънския аутсайдер Оцелул Галац.
"Бербатов винаги е бил част от състава. Той не започваше титуляр в повечето мачове, но това е заради партньорството между другите нападатели този сезон. Той се справи много добре и можеше да вкара хеттрик. Съдията не взе неправилно решение да отсъди засада през първото полувреме, когато излизаше сам срещу вратаря. Това не беше засада. А в края Бербатов пропусна възможност за гол. Нямаше късмет, а може би трябваше малко да свали топката. Като цяло той игра много добре. Дими винаги може да вкара гол и да обърне мача. Затова го пуснах в игра. Той винаги е в плановете ми", каза мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън.
В "групата на смъртта" (А) Байерн би Вилереал с 3:1 и си гарантира участието в Лигата напролет. Два гола вкара Франк Рибери (3 и 69), а другия Марио Гомес (24). Почетно за испанците се разписа Джонатан де Гузман (50). Байерн, на чийто стадион ще се играе финалът през май, си гарантира и първото място в групата благодарение на петте точки аванс пред втория.
В другия двубой Наполи излъга с 2:1 непобедения във Висшата лига Манчестър сити, като отново герой бе Единсон Кавани (17 и 49), който вкара и двата гола. За Сити точен бе италианският наионал Марио Балотели (33).
В група D Реал Мадрид отнесе Динамо Загреб с 6:2. По два гола вкараха Карим Бензема (2 и 66) и  Хосе Мария Кайехон (6 и 49), а по един Месут Йозил (20) и Гонсало Игуаин (9). Испанците станаха първият отбор в Шампионската лига, който вкарва 4 попадения до 20-ата мин.
"Отборът се представи фантастично и успя да забавлява феновете по трибуните. Освен това  дадохме почивка на някои играчи, а други получиха шанс за изява и доказаха, че имат качества да играят в Реал. Не се притеснявам, че получихме 2 гола. Това все някога трябваше да се случи, но хубавото е че стана в момент, когато нямаше никакъв риск. Тези попадения паднаха, защото Динамо искаше да защити своята наранена гордост", заяви ексцентричният треньор на Реал Жозе Моуриньо.
В другия мач Олимпик Лион и Аякс завършиха 0:0 насред Франция.
Интер триумфира в Група B, след като завърши 1:1 при гостуването си на Трабзонспор. "Нерадзурите" се класираха за елиминационната фаза, още преди мача с турците, защото няколко часа по-рано Лил победи ЦСКА в Москва с 2:0 и направи италианците неизместим от едно от първите 2 места. Рики Алварес (18) откри за Интер, а Халил Алтънтоп (23) донесе ценна точка за Трабзон.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"