18 Април 2024четвъртък18:45 ч.

Арда и Славия оставиха развръзката за реванша

/ брой: 66

visibility 385

Арда и Славия завършиха 0:0 в първия полуфинал в Кърджали мза Купата на България. Реваншът е в София на ст. "Славия" след една седмица. Въпреки че на ст. "Арена Арда" не падна гол, в двубоя имаше положения за попадения, но вратарите Иван Караджов и Светослав Вуцов спасиха всичко. От домакините най-активни бяха Спас Делев и Иван Коконов, а Димитър Рангелов и Радослав Кирилов изпуснаха най-добрите положения за "белите".
"Белите" първи пробваха да вкарат гол в мача. Калоян Кръстев получи топката на десния фланг, той влезе към центъра на игрището и подаде към Георги Вълчев. Халфът незабавно стреля, но топката прехвърли стадиона.
Арда отговори с много добра атака. Лъчезар Котев проби през центъра и подаде към Иван Коконов (9) на десния фланг. Той си чукна топката леко и стреля с левия, но право в ръцете на Светослав Вуцов.
Радослав Кирилов пробва да направи марковото си изпълнение минута по-късно. Той проби по левия фланг, залъга и стреля с десния крак, но неточно.
Арда изпусна добър шанс за гол. Деян Лозев центрира прекрасно след като овладя една топка по дясното крило и с левия крак направи чудесно подаване към връхлитащия Иван Коконов (18), който отправи удар с глава. Топката обаче мина малко над напречната греда на вратаря Вуцов.
Тонислав Йорданов можеше да вкара страхотен гол в 32-ата минута. След многоходова акция, нападателят стреля извън наказателното поле. Светослав Вуцов обаче изби в корнер. В следващата минута Славия отговори със страхотна контраатака. Димитър Рангелов бе изведен на стрелкова позиция по десния фланг и стреля, но Иван Караджов изби в ъглов удар. При изпълнението на корнера Надер Гандри стреля с глава, но Караджов спаси.
Спас Делев (40) получи диагонален пас, овладя топката на гърди, литна Мишо Александров и стреля по земя. Топката мина покрай дясната греда на Светослав Вуцов.
Арда се настани трайно в половината на Славия в първите минути на второто полувреме. Тимът на Николай Киров обаче не стигна до чисти голови положения. Вместо това "белите" бяха опасни на контраатаки. При една от тях Михаил Александров центрира, Иван Караджов изпусна топката, която попадна в Радослав Кирилов, който стреля от въздуха, но не уцели вратата. Малко по-късно Спас Делев центрира от и той стреля, но топката бе избита. В следващите минути Арда продължи да атакува, а Спас Делев бе доста активен. Той изпълни няколко свободни удара, но без успех. Питър Макрилос пък навърза няколко играчи на домакините и извади топката към непокрития Димитър Рангелов, който взе грешно решение като стреля с левия крак и не уцели вратата.
И Тонислав Йорданов (77) пробва късмета си, финтира защитник на "белите" и стреля с левия крак, но Светослав Вуцов улови топката. Малко след това Иван Тилев проби по десния фланг и извади превъзходно топката към непокрития Спас Делев. Той стреля веднага от движение, но Андреа Христов изби топката.
В 81-ата минута Славия можеше да нанесе тежък удар по Арда. Крилото на "белите" получи дълга, топка, овладя я и стреля с десния крак в далечния ъгъл на Иван Караджов. Топката обаче мина на сантиментри над напречната греда на кърджалии.
След грешка на Дарко Тасевски в 87-ата минута, топката попадна у Спас Делев, който стреля, но над вратата на Вуцов.
"Не можахме да завършим по най-добрия начин своите атаки. Дали при завършващия удар или извеждащия пас... Там бяха неточностите. Имахме териториален натиск над Славия. Но не успяхме да материализираме този натиск", заяви треньорът на Арда Николай Киров.
"Нямахме широчина, направихме една смяна. В офанзивен план притежавахме по-малко опции. Но проспахме първите 30 минути на мача. Тогава липсваше агресия, която показахме през втората част. Мачът остава отворен. Ще мислим за реванша другата седмица. Шансовете остават 50 над 50. Но ще мислим за Славия през другата седмица. Сега имаме важен мач срещу ЦСКА. Ще имаме няколко дни да се подготвим", призна Киров.
"Да, съгласен съм, че шансовете са 50 на 50. Вторият мач е в София, но Арда е добър и организиран отбор. Имаше доста фенове по оградата. С това ме изненадаха. Първото полувреме беше равностойно, но през втората част те имаха преимущество. Ние имахме 2-3 ситуации, но не можахме да вкараме. Ради Кирилов можеше да реализира. Андреа Христов се справи много добре. В защита като цяло играхме не лошо. Доволни сме от резултата. Имаме забележки към отбора. Не успяхме да направим прехода от защита в нападение. Тази пауза не се отрази кондиционно. Двубоят се игра на добро темпо. И Арда, и ние доста тичахме. Преди реванша все пак имаме много важен мач след 3 дни. След него ще мислим за реванша", заяви треньорът на Славия Александър Тарханов.