Мауридес изкова успеха на "червените" в 90-ата мин., вече е с 8 гола в 7 мача

/ брой: 156

автор:Владимир Николов

visibility 1222

ЦСКА-Сф не допусна грешка и в IV кръг на Първа лига и със 100-процентов актив си върна върха в класирането. Пред 10-кратно по-малко публика в сравнение с мача с Копенхаген в четвъртък от Лига Европа, "червените" изтръгнаха драматичен домакински успех с 2:1 в столичното дерби със Славия. В герой отново се превърна бразилецът Мауридес, който вкара и двата гола с глава (45+3 и 90) след центрирания отдясно на Кирил Десподов в края на двете части и така изкова 4-ата поредна победа на отбора си. Янис Карабельов (66) изравни също с глава след центриране от фаул на Димитър Велковски и "белите" бяха на път да откраднат първи точки от "червените" през сезона. Домакините обаче се измъкнаха от конфуза в самия край на мача. Реферът Волен Чинков пък отново доказа, че не става за възлови мачове. Русенецът не се реши да покаже директни червени картони на капитана Николай Бодуров и Ангел Лясков от ЦСКА-Сф и на слависта Славчо Шоколаров. Двамата с червени екипи щамаросаха в лицата противникови играчи, но съдията не отсъди нищо. Белият халф пък брутално фаулира и контузи Жоржиньо, но също не получи дори и жълт картон, защото Чинков тръгна по пътя на компенсациите.
Бившият нападател на Литекс и ЦСКА Милчо Ангелов (2) пропусна да открие за Славия, като стреля в тялото на вратаря Витаутас Черняускас, но бе и леко бутнат в гърба от Бодуров. В 32-рата мин. Бодуров удари Милен Гамаков в лицето при борба за позиция, но реферът си затрая. Кирил Десподов (36) стреля от фаул, а вратарят Антонис Стериакис изби топката, но последва карамбол и тя се удари в десния стълб, в гърба му, пак в гредата и се върна в ръцете му.
Янис Карабельов пък с глава вкара първи гол на ЦСКА-Сф през новия сезон. Минути преди това Чинков пожали и Шоколаров за грубия фаул срещу Жоржиньо. Лясков (80) удари в лицето капитана на Славия Галин Иванов, докато двамата бягаха по топката, но Чинков отново не отсъди дори фаул. В заключителните секунди Мауридес донесе успеха на ЦСКА-Сф с 8-ия си гол в 7-ия си мач с червения екип. Това доведе до делириум наставника Нестор Ел Маестро, който плонжира на терена.
"Не беше най-добрият ни мач, но бяхме по-добрият отбор и заслужавахме да победим. Понякога бележиш в последната минута. Славия игра много добре. Десподов и Евандро можеха да вкарат втори гол, но не се получи. Имам голям респект към г-н Загорчич, той е по-възрастен от мен. Ако съм го наранил по някакъв начин, се извинявам. И двамата сме от една и съща страна и му желая успехи", каза Ел Маестро.
Колегата му Златомир Загорчич беше крайно афектиран от невъздържаните реакции на своя сънародник. "Не искам да коментирам, защото ще кажа много глупости. Този ЦСКА, този начин, по който той играе футбол, просто не ми харесва. С тези дълги подавания, с този натиск - това не е ЦСКА. Най-много съм ядосан от отношението на някои хора от пейката. Беше ми много гадно. Колегите трябва да имат уважение към нас. Той не е сърбин, защото фамилиите на нас, сърбите, завършват на -ич", заяви ядно Загорчич.

Снимка Спортал
Вратарят на Славия Антонис Стериакис избива висока топка над нападателя на ЦСКА Мауридес. Бразилецът обаче му вкара 2 гола с глава и донесе победата на ЦСКА-Сф с 2:1 в дербито на IV кръг