26 Април 2024петък10:38 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

20-и сме в списък на застрашените от фалит държави

/ брой: 8

автор:Дума

visibility 884

България е на 20-о място в списъка на страните, застрашени от фалит, става ясно от класация на международната рейтингова агенция "Кредит маркет анализис", която визира последното тримесечие на 2010 г. Вероятността за дългова криза в страната се изчислява на 16,2%. Появата на България в класацията редом до държави като Белгия например, чийто външен дълг гони 100% от БВП, на пръв поглед изгледжа странно. Обяснението е, че рейтинговата агенция използва за база не дълга и дефицита, които са водещи показатели в Европейския съюз, а поскъпването на застраховките по държавните ценни книжа. Те според уебсайта на "Кредит маркет анализис" са определящи за това доколко дадена държава е изправена пред риска от невъзможност да изплаща задълженията си.
Начело в класацията за най-застрашени от фалит страни е Гърция (риск от дългова криза - 58,8%). Другите държави от Евросъюза, които попадат в първата десетка, са Ирландия - на 3-та позиция, Португалия - на 4-та, и Испания и Унгария, които заемат 7-о и 9-о място. Класацията на рейтинговата агенция с офиси в Лондон и Ню Йорк включва 65 страни от цял свят.
В анализа на компанията се посочва, че за разлика от Западна Европа развиващите се държави в Централна и Източна Европа отчитат добри резултати през последните месеци на 2010 г. Само Унгария е увеличила драстично риска от фалит - с 18%, заради новата фискална политика на правителството и новината, че държавата ще сложи ръка върху частните пенсионни фондове, за да консолидира дълга си. Ликвидността на развиващите се европейски икономики като Румъния, България, Хърватска и Латвия се подобрява, отчитат от агенцията. Най-нищожен риск от фалит има в Норвегия, Финландия, Швеция, Швейцария и САЩ.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 633

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 610

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 653

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 551

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 750

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 670

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ