20 Април 2024събота04:45 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Граждани въстанаха срещу монополите

/ брой: 246

автор:Веселка Венкова

visibility 1363

Поносими цени чрез ограничаване на "признатите" загуби и разходи на монополните предприятия, прозрачно формиране на цените, европейско качество на услугите от електроразпределителни дружества, топлофикации, водоснабдяване, газоснабдяване, твърда намеса от страна на държавата, която по-категорично да защити интересите на потребителите. Това са част от исканията, оповестени публично от Националната гражданска инициатива "Да спрем произвола на монополите", учредена преди месец. Целта е гражданите да бъдат защитени от предприятията монополисти и да се осъществява ефективен контрол върху дейността им.
Председателят на гражданското обединение Красимир Луканов настоява и за по-широко участие на гражданите в обсъжданията, преди Държавната комисия по енергийно и водно регулиране да взема решения, отнасящи се до предлаганите от монополистите цени.
Активистите са организирали подписка, съгласно Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и досега на пунктове в цялата страна са събрани над 100 хил. подписа, които ще бъдат внесени в Народното събрание с настояване за промени в Закона за енергетиката, посочи Луканов.
Предлагаме чрез промени в Закона за енергетиката да бъдат разширени правомощията на Консултативния съвет към ДКЕВР и да се направи независимо звено към комисията, което да прави дълбочинен одит в енергийните дружества, каза енергийният експерт проф. Атанас Тасев, който е консултант на инициативата. Организацията настоява да не се спира токът, докато не се провери дали спорна сметка е коректно изчислена. "Така монополистът ще е мотивиран по-бързо да извърши проверката", мотивира се Тасев и добави, че монополните дружества трябва да бъдат задължени да направят инвестиции за подобряване качеството на услугите си. "Цената на тока може да падне чрез въвеждуне на механизма за горна граница на приходите на дружествата, стига ДКЕВР да използва адекватно този метод", коментира проф. Тасев.

 

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 348

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 321

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 325

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ