02 Май 2024четвъртък10:19 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

„Дмитрий Донски” ще остане на въоръжение във ВМФ на Русия

От борда на подводницата, приета на въоръжение през 1976 г., бяха произведени 14 пуска на перспективната балистична ракета, седем от които бяха неуспешни

/ брой: 282

автор:Дума

visibility 2195

Атомната подводница "Дмитрий Донской", проект 941 "Акула", на която бяха провеждани изпитанията на междуконтиненталната балистична ракета с морско базиране Р-30 "Булава", ще остане на въоръжение във ВМФ на Русия. Това е заявил в интервю пред РИА „Новости” генералният директор на северо-двинското предприятие "Севмаш" Андрей Дячков. По думите му подводницата ще бъде зачислена към Беломорската военноморска база, а нейна основна задача ще бъде обезпечаване на провеждането на изпитания на нови подводни кораби. "Има редица задачи, които е необходимо да бъдат изпълнявани при изпитанията - работа „подводница до подводница”. Тези работи ще бъдат извършвани от „Дмитрий Донской”. Това е проверка на хидроакустичната станция, проверка на въоръженията - в този режим е нужна втора подводница за изпитанията. Преди за тези цели, като правило, пристигаше подводница от Северния флот, която се сваляше от бойно дежурство", е разказал Дячков. По-рано се съобщаваше, че "Дмитрий Донски" е планирано да бъде снета с въоръжение и да бъде утилизирана през 2014 г. Подводниците от проект 941 "Акула" са проектирани от санктпетербургския ЦКБ "Рубин" и се строяха в СССР през 1976-1989 г. Те са способни да развиват под вода скорост от 25 възела и да се потопяват на дълбочина до 500 метра. С дължина 172,8 метра и ширина 23,3 метра "акули"-те имат водоизместване 48 хиляди тона. Автономността на плаването им е 180 денонощия. Екипажът се състои от 160 души, от които 52 са офицери. В момента подводниците от проекта са най-големите подводнии кораби в света. "Дмитрий Донски" през 2002 г. премина преоборудване, като една от ракетните шахти бе преправена за провеждане на пускове на БРПЛ "Булава".
 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 315

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 326

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 419

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 373

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 402

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 357

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ