29 Март 2024петък14:38 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Светът ще генерира 1.8 зетабайта информация през 2011 г.

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 34

Ако сте отделяли време, за да проследите потока от информация в акаунта си във Facebook или в Twitter, трябва да ви е ясно, че светът генерира много цифрова информация, пише Mashable. Тъй като всичките тези данни са просто една съвкупност от единици и нули, човек трудно може да си представи количествата. Може да се определи някакво количество от порядъка на 1.8 зетабайта цифрова информация, които ще бъдат създадени и копирани (например на DVD-та и споделени в облака) само през тази година. Това количество се удвоява на всеки две години, според скорошно проучване на IDC и EMC.
Един зетабайт се равнява на един трилион гигабайта. Колко данни обаче реално са това? Количеството е толкова голямо, че трудно може да се побере в някаква представа. Един от начините човек да си го представи е, ако тези данни хипотетично бъдат вкарани във физически обекти, познати на всички. За съхраняването на тези 1.8 зетабайта данни например ще са необходими 57.5 млрд. таблета iPad с 32GB памет. В парично изражение това са около 34.4 трлн. долара. Сумата се равнява на БВП на САЩ, Япония, Китай, Германия, Франция, Великобритания и Италия. И това е количеството данни, което ще бъде създадено и съхранено в света само през тази година.
От Mashable са направили още няколко сравнения, за да може да се добие по-ясна представа за количеството информация. Накратко, ако всеки човек в САЩ пуска по три съобщения на минута в Twitter, или общо 4320 съобщения на човек на ден без прекъсване в продължение на 26 976 години, това би се равнявало на 1.8 зетабайта информация. Тази информация също така би се равнявала на повече от 200 млрд. HD филма, всеки с продължителност 120 минути. На човек биха му били нужни 47 млн. години, за да изгледа всичките филми, ако гледа без прекъсване 24 часа в денонощието.

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 182

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 202

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 195

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 205

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 165

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ