Лудогорец изпусна Апоел

"Орлите" победиха в реванша с 3:1, но отпадат заради допуснатия гол

/ брой: 151

visibility 370

Лудогорец победи с 3:1 Апоел Беер Шева в реванш от III предварителен кръг на Шампионска лига, но отпадна заради загубата с 0:2 в първия мач в Израел. В Разград домакините бяха пълни господари на терена и до почивката бяха заличили аванса на израелците от първия мач с 2 гола на Вандерсон (9 и 33). Скоро след паузата Марселиньо (55) хвърли в екстаз Лудогорец, но след час игра Джонатан Кафу изгуби топката в центъра, а при контраатаката израелецът с арабски произход Мохамад Гадир (61) вкара гол след щастлив рикошет в крака на Игор Пластун.
След това разградчани натиснаха съперника, но в края Апоел стигна до дузпа. Тя обаче беше пропусната от нигериеца Джон Огу, а малко след това Майкъл Охана беше изгонен с втори жълт картон. И с човек повече до края Лудогорец не стигна до така бленувания гол и отпадна от Шампионска лига, а в последните секунди и Марселиньо си изкара червен картон заради удар без топка. Все пак "орлите" ще играят плейоф за влизане в групите на Лига Европа, като жребият ще се тегли днес.

Джон Огу е влязъл остро в краката на Вандерсон по време на реванша, спечелен от Лудогорец с 3:1. Бразилецът вкара 2 гола за победата на "орлите", а нигериецът пропусна дузпа за Апоел, но израелците се класираха заради гола в Разград
Снимка ludogorets.com

След мача
Кирил Домусчиев, собственик на Лудогорец:
"Благодаря на момчетата и треньора за играта и характера, който показаха по време на мача с Апоел! Благодаря и на нашите фенове, които препълниха стадиона и за пореден път подкрепиха Лудогорец във важен двубой! Късметът и Бог не бяха на наша страна. Невинаги по-добрият отбор продължава напред в Шампионска лига. Нашата цел сега е участие в групите на Лига Европа и силно представяне в шампионата. Момчета, горе главите! Всеки мач оттук нататък, независимо дали от първенство или Лига Европа, е от значение и трябва да го изиграете както реванша с Апоел!"

Георги Дерменджиев, треньор:
„Проведохме много силен мач, но една грешка доведе до един гол, който им даде достатъчна преднина. Имахме ситуации, в които да отбележим, но не успяхме. В играта всеки прави грешки, но лошото е, че тази беше фатална. В тези мачове, който отбор направи по-малко грешки, той побеждава. Ние контролирахме събитията. Апоел само се опитваше да разиграва топката. Вкарахме ранен гол, след това втори. В началото на второто полувреме вкарахме, но след това допуснахме тази грешка. В един мач има ситуации, които са 100%, но щом не е гол, значи е пропуснат шансът. Вкарахме 3 гола и смятам, че тези голове би трябвало да са достатъчни за класирането ни, но допуснахме тази грешка. Вандерсон пропусна там, но тук вкара 2. За Кафу бяха предприели по сериозна опека. Той трудно се справяше. Целият отбор игра добре.  Пред нас вече стои Лига Европа. Да се надяваме, че ще играем в груповата фаза. Целите винаги са били много високи и ние винаги сме се стремели да изпълняваме тези задачи. Ще направим всичко възможно да играем в групите на този турнир. Има собственици, които ще решават моето бъдеще.“

Козмин Моци, защитник:

„Когато получиш гол, е малко по-трудно да играеш концентрирано и разумно. След гола, който допуснахме, всички мислеха за това как трябва да отбележим четвърти гол и нещата не се получиха. Всички знаехме, че трябва да вкараме още един гол и затова тръгнахме всички напред. Именно заради това се откриха тези положения пред Апоел и те можеха да вкарат още 2-3 гола. Всички бяхме сигурни, че ще победим. Знаехме как трябва да играем срещу тях и да ги победим. Те играят само на контраатака. Цялата игра на Апоел е концентрирана върху Тони Нуакаеме и капитана им Маор Меликсон. За съжаление не успяхме да ги елиминираме. И трите гола, които ни отбелязаха, бяха от наши грешки. За 180 минути направихме 5 грешки и те ни отбелязаха 3 гола. Предстои ни мач за първенство, след това имаме за Суперкупата. Очакваме и жребия за Лига Европа. Отпаднахме от Шампионска лига, но имаме шанс за Лига Европа!“

Барак Бахар, наставник на Апоел Беер Шева:
„Щом отстранихме тим като Лудогорец, можем да се справим с всеки друг отбор. Не бяхме толкова агресивни, не играхме добре в защита. Хвърлихме се в атака и платихме за това. Нямахме нищо какво да губим след третия гол. Затова трябваше да тръгнем напреди и да отбележим. Нашият гол реши всичко в мача. Той промени самочувствието на нашия отбор. Направихме още една промяна в защита, започнахме да играем с петима. Не бяхме достатъчно агресивни. След като преминахме толкова добър отбор като Лудогорец, можем да преодолеем всеки. Няма значение срещу кого ще играем в плейофите. Във втория мач не бяхме подготвени, но успяхме.“