Спорт

Датчани ще свирят реванша на Лудогорец

Дума

18. Юли 2017 , брой: 138   195   0

Датска съдийска бригада ще ръководи реванша от II предварителен кръг на Шампионската лига между Лудогорец и Жалгирис Вилнюс. Главен арбитър ще бъде Мадс-Кристофер Кристоферсен с асистенти Хенрик Сьондерби и Денис В. Расмусен. За четвърти рефер е назначен Андрес Поулсен. Двубоят е утре от 21.00 ч. на "Лудогорец Арена", а литовците имат аванс 2:1 след първия мач.
34-годишният Кристоферсен ще дебютира като съдия в Шампионската лига.  През миналия сезон той свири по една среща в първите 2 квалификационни кръга на Лига Европа, а за последно ръководи полуфинала на Европейското първенство по футбол за младежи до 19 г. Португалия - Холандия в Грузия.
Турският съдия Али Палабъйък ще свири реванша от Лига Европа Левски - Хайдук (0:1) в четвъртък. Той е бил рефер на мача Англия - Германия от групата на България на Евро 2017. Бил е главен съдия на световната квалификация Малта - Словакия на 26 март, а през миналия сезон е бил главен рефер на 4 мача от Лига Европа (2 от групите).
Руснакът Кирил Левников ще ръководи реванша на Ботев Пд с Бейтар Йерусалим (1:1) на стадион "Лазур" в Бургас.

Асът Омар Косоко се мъчи да стреля към вратата на Пирин при домакинската загуба на Ботев Пд с 0:1 в мач от I кръг в Първа лига