Спорт

Габровец с бронз на световно в Лондон

Дума

18. Юли 2017 , брой: 138   87   0

Християн Стоянов спечели първия медал за България от Световното първенство по лека атлетика за хора с физически увреждания, което се провежда в Лондон. Габровецът се нареди трети на 1500 м (клас T46). Младата ни надежда води през по-голямата част от дистанцията, но бе изпреварен преди финала от двама. Видимо здравият Давид Емонг от Уганда спечели титлата с време 3:58,36 мин. Трикратният световен и двукратен параолимпийски шампион Самир Нойуа (Алжир) се предаде в битката за златото и остана втори с 3:58,78 мин. Стоянов заслужи бронза с време 3:58,94 мин.  Във финала участваха петима параатлети.

Християн Стоянов е изпреварен на финала в бягането на 1500 м от шампиона Давид Емонг (вляво) и от вицешампиона Самир Нойуа