Спорт

Волейболистките пети в Гран при

Дума

18. Юли 2017 , брой: 138   92   0

Националният ни отбор по волейбол за жени върви на пето място след втория турнир във Втора група на Световната Гран при. Нашите са с 11 т. след 3 победи и 3 загуби. Лидер е Южна Корея с 16 т. от 5 спечелени мача. Втора е Полша с 15 т. (5 победи), пред Германия 14 (5) и Чехия 13 (5). В последната си среща в Сан Хуан, Пуерто Рико, "лъвиците" паднаха драматично от домакините с 2:3 гейма (-24, 22, -18, 33, -7). Те спечелиха най-дългия гейм дотук в надпреварата с 35:33 т. след 45 мин. игра, но в тайбрека капитулираха. Най-резултатна в мача бе Гергана Димитрова с 26 т., а Мирослава Паскова завърши с 21. За Пуерто Рико Карина Окасио заби 25 т., а Дали Сантана 20.
Последният турнир е от петък до неделя във Вараждин, Хърватия, където в група I2 освен с домакините, българките ще играят отново с Пуерто Рико и с Аржентина. За финалите в Острава, Чехия (29 и 30 юли) се класират домакинът и първите 3 в крайното подреждане.

Пуерториканката Карина Окасио забива през двойната блокада,
която се опитват да издигнат Мария Данчева (№12) и Юлия Стоянова (№2) в мача в Сан Хуан,
спечелен от домакините с 3:2 гейма

Снимка fivb.com

Волейболистките до 20 г. продължават в челната осмица на Световното в Мексико. Момичетата на Димо Тонев надиграха драматично домакините с 3:2 гейма (27:25, 24:26, 25:12, 19:25, 15:9) в третия си мач от група А. Топреализатор с 20 т. е Моника Кръстева (4 блокади, 3 аса). 17 добави Александра Миланова (1 блокада, 4 аса). За Мексико Катя Чавес отбеляза 13 (1 блокада, 5 аса). Нашите продължават в следващата фаза заедно с победителя в групата Русия, от който загубиха с 1:3 гейма. България ще играе в група F срещу Япония, САЩ и Китай, а първите 2 отбора продължават на полуфиналите.