29 Март 2024петък13:15 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

България да има индустриална стратегия, настоява КНСБ

/ брой: 135

автор:Аида Паникян

visibility 14

Все още у нас липсва индустриална стратегия, което води до хаотично привличане на чужди инвестиции, заяви пред журналисти президентът на КНСБ Пламен Димитров. Той припомни, че в момента половината от българските работещи живеят в София (32%) и в София-област (14-15%), а в същото време малките населени места се обезлюдяват. Индустриалната стратегия е инструментът, посредством който държавата може да преодолее тези регионални различия. По думите на Димитров в управленската програма на правителството не се забелязва необходимата настойчивост от изработване на такава програма. Синдикалистът е категоричен, че в стратегията трябва да има краткосрочна и дългосрочна визия за развитието на енергетиката с хоризонт до 2050 г.
Около 1,250 - 1,350 млрд. евро са необходими на страната ни, за да бъдат приведени всички централи към новите изисквания, сочат изчисления на независими европейски анализатори. Със създаването на Европейския енергиен съюз фондове ще могат да насочат средства за целта, смята председателят на миньорската федерация към КНСБ Валентин Вълчев. Той припомни, че пряко заетите у нас в централите и във въгледобива са около 30 хил. души. По думите на Вълчев обаче има поне още 90 хил. души, заети в спомагателни и др. предприятия, така че превеждането на централите към новите изисквания ще засегне поне 120 хил. души.  

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 180

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 169

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 170

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 149

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 156

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 168

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 161

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 175

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 145

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ