17 Април 2024сряда02:17 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Експерти с катастрофална прогноза

След 10 години ще е късно да спасяваме Земята

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 12

Времето за спасяване на планетата от катастрофалния ефект на климатичните промени изтича. Международен екип от 8 учени смята, че човечеството разполага с 10 години, за да спаси Земята.
Техните новини обаче не са само лоши. Учените разполагат с модел за балансиране на емисиите въглероден диоксид с въглеродни поглъщатели, например горите. По този начин температурата може да се стабилизира, без да достигне ново повишаване от 1,5 градуса. Консултантът на Световната банка Брайън Уолш, който ръководи проучването, казва, че внимателно са проучени въглеродните емисии от употребата на горива, селското стопанство, производството на храни, биоенергията и употребата на земя. Взети са предвид също така състоянието на екосистемите, като е определено откъде произхождат и накъде се запътват емисиите.

Ето какво гласи препоръката:

Трябва да редуцираме използването на изкопаеми горива до под 25% от глобалните доставки на енергия към 2100 г. В момента този показател е 95 на сто. Човечеството също така трябва да редуцира процеса на обезлесяване - така ще се постигне намаляване на емисиите с 42% до 2100 г. Възобновяемата енергия също е част от проблема. Учените са разработили сценарии за развитие на енергийния сектор в бъдеще. Според един от тях употребата на енергията от въздуха, слънцето и биоенергията трябва да се увеличава с 5% на година до 2022 г. Този подход няма да доведе до понижаване на температурите, ако не се съпроводи с технологии за справяне с емисиите.

Билетът за влак поскъпва с 20% от 7 май

автор:Дума

visibility 300

/ брой: 72

Тецовете в Източномаришкия басейн минават на газ

автор:Дума

visibility 341

/ брой: 72

Инфлацията леко се забавя, но храните поскъпват

автор:Дума

visibility 283

/ брой: 72

Заплаха за поливния сезон в Пловдивско

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 72

Разногласия в Тел Авив за отговора срещу Иран

автор:Дума

visibility 348

/ брой: 72

В Гърция забраниха паленето на огън

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 72

Кипър спира да дава убежище на сирийци

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 72

Накратко

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 72

Широко затворени очи

автор:Мая Йовановска

visibility 323

/ брой: 72

"Наивният" Иран

автор:Юри Михалков

visibility 323

/ брой: 72

Ще изпратим ли на изборите отново бандити във властта?

visibility 295

/ брой: 72

За нов икономически модел в ЕС, базиран на знанието

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 72

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ