Спорт

Багата наби Дивака за 103 сек.

Дума

20. Март 2017 , брой: 55   102   0

Благой Иванов–Багата защити убедително и изненадващо бързо световната си титла в тежката категория WSOF по безкомпромисен начин. 30-годишният българин се наложи над 2 години по-възрастния американски претендент Шон Джонсън–Дивака за по-малко от 2 минути. На ринга в препълненото казино във Верона (щата Ню Йорк) Багата подчини своя опонент за 1:43 мин. Срещата, предивидена за 5 рунда по 5 минути, започна с известен превес за американеца, но Багата премина в настъпление и пласира няколко удара, с които разколеба съперника си в клетката. След това българинът повали своя опонент на ринга и му нанесе поредица от удари в главата, а реферът побърза да прекрати двубоя.
Това бе трета защита на световната титла от Благой Иванов-Багата, който записа 15-а победа и 6-а с нокаут при само 1 поражение. Дивака пък претърпя 8-а загуба при 19 победи (15 с нокаут).

0

Шампионатът в Първа лига стартира на 14 юли и още в I кръг шампионът Лудогорец гостува на Левски, реши жребият, теглен в Националната футболна база на БФС.  Пак тогава е и столичното дерби Славия - ЦСКА-Сф, както и градското дерби в Стара Загора Берое - Верея. Във II кръг "орлите" играят пак в столицата срещу ЦСКА-Сф, а "сините" пътуват до Пловдив за мач с Локомотив....