19 Април 2024петък01:29 ч.

Севиля удари Реал М за 7 мин., спря серията на "кралския клуб"

/ брой: 11

visibility 18

Севиля победи Реал М с 2:1 в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Хорхе Сампаоли обърна "Белия балет" на Зинедин Зидан в последните 7 минути и прекъсна серията на гостите от 40 поредни мача без загуба. Те откриха на „Рамон Санчес Писхуан“ с гол от дузпа на Кристиано Роналдо (67).
С него португалецът изравни рекорда на легендата Уго Санчес. Двамата имат по 56 вкарани дузпи в испанското първенство, Кристиано записа 23-и гол срещу Севиля и 272 гола в Испания, колкото и Лионел Меси за този период. Имаше и скандален момент, защото точно преди да изпълни дузпата Роналдо уцели с топката умишлено съперник, но реферът Алехандро Ернандес не реагира.
Капитанът на Реал М Серхио Рамос (85) пък си вкара за първи път автогол в Примера, като засече с глава центриране от фаул на Пабло Сарабия. В добавеното време Стеван Йоветич (90+2) с далечен фалцов удар прати топката във вратата на Кейлор Навас и донесе победата на домакините. Черногорският национал подписа със Севиля на 10 януари, а на 12-и ознаменува дебюта си с гол срещу Реал М за 3:3 в мача за Кралската купа, а 3 дни по-късно донесе победата над лидера в Примера. Първото поражение на "Кралския клуб" от 6 април изостри борбата за титлата. Реал М вече е само с 1 т. пред Севиля и с 2 пред Барселона, но има и отложен мач с Валенсия.
Реал М остана с изравнена осма най-добра серия без загуба в европейския футбол и изравнена четвърта в най-добрите 5 първенства.