25 Април 2024четвъртък12:52 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Желанието за напускане на фейсбук е по-голямо от отказа на цигари

/ брой: 4

автор:Дума

visibility 12

Повече хора през 2017-а искат да напуснат социалните медии, отколкото да спрат цигарите, показа проучване на сайта за услуги Bidvine.com, пише в. "Дейли мирър". Над 1500 човека бяха попитани за плановете им през новата година. Един на всеки десет от тях отговори, че иска да излезе от социалните мрежи, в сравнение със само 8%, които се стремят да откажат пушенето.
"Новите изследвания показват, че прекаленото използване на социалните медии може да бъде вредно за здравето", смята изпълнителният директор Сохраб Джаханбани. И допълва: "Интересно е, че хората започват да обръщат внимание на негативното въздействие, което социалните медии може да окажат върху живота им, и планират да откажат този модерен навик през 2017 г."
Използването на интернет мрежи повишава риска от депресия сред младите хора, според проучване на Центъра за изследване на медиите, технологиите и здравето в университета в Питсбърг, публикувано миналия месец. Учените откриха, че хората, регистрирани в 7 до 10 платформи на социални медии, са три пъти по-склонни към депресии или тревожност от тези, които ползват не повече от две.
Родените след 1984 г. получават такова признание в мрежите, че може да страдат от липса на самочувствие в истинския живот. Ограничаването на времето, което човек прекарва във фейсбук или туитър, би могло да окаже позитивен ефект върху психическото му здраве.
Друго проучване на Bidvine разкри, че 2% от хората очакват да се разведат тази година.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 186

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 196

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 168

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 192

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 193

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 156

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 179

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 178

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 177

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ