25 Април 2024четвъртък14:29 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Пентагонът се изфука с новата си ракета, която ще „сдържи” Русия в Европа

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 91

Агенцията за противоракетна отбрана на САЩ (Missile Defense Agency) и компанията Raytheon разработват нова версия на зенитната ракета SM-3, пише Крис Озбърн в The National Interest, цитиран от blitz.bg. Пентагонът планира да разположи новата ракета SM-3IIA на позицията за ПРО в Полша, която трябва да е готова през 2018 г., отбелязва списанието. През декември миналата година Raytheon получи $543 милиона по договора за разработка на тези ракети.
Ракетите-прехващачи SM-3IIA са предназначени за унищожаване на балистични ракети и бойни глави на извънатмосферни височини. Те ще бъдат разработвани върху основата на модификацията SM-3IB, чиито първи изпитания се състояха през 2012 г. Според представители на Raytheon, в новата версия на противоракетите ще бъдат увеличени размерите на кинетичния прехващач, ще има и нови сензори, притежаващи повишени възможности за определяне на лъжливи цели.
Компанията планира да проведе през втората половина на годината пробен пуск на ракета SM-3IIA по учебна цел – балистична цел със средна далечина. Вече са извършени два успешни изпитателни старта, чиято цел е получаване на телеметрия от борда.
Пентагонът разглежда разполагането на ракетите SM-3IIA в Полша като ключова част от европейския противоракетен щит, така наречената програма „Иджис” (Aegis Ashore), и програмите за „адаптивен подход”, които администрацията на Барак Обама реализира по отношение на „заплахите” от страна на Иран.
След интегрирането в бойната управляваща система „Иджис” ракетите SM-3 ще могат да получават от нея данни за целите, добавя The National Interest. Заявената цел на разполагането е защита на Европа от ракетни заплахи, които Пентагонът вижда в Русия, Иран и някои страни от Близкия изток.
 

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 197

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 214

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 214

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 185

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 212

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 168

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 199

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 196

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 195

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ