27 Септември 2024петък02:26 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Недостигът на слънчева светлина е довел до екокатастрофа на Земята

/ брой: 57

автор:Дума

visibility 711

Геофизиците от университета в Кънектикът заключиха, че масовото измиране по време на креда-палеоген може да е настъпило заради липсата на достатъчно слънчеви лъчи. А не толкова от падането на астероида Чиксулуб на полуостров Юкатан преди около 66 милиона години. Поради недостига на светлина, средната температура на планетата е намаляла с 26 градуса. След тази катастрофа в горния слой на атмосферата се издига горещ облак от разтопени твърди скали. Това предизвиква глобални горски пожари. В резултат са се образували облаци прах, които не позволявали на слънчевата светлина да прониква на Земята.

Изследователите са създали специален модел за оценка на това как емисиите от прах, сажди и сяра са повлияли на глобалните климатични промени. Оказва се, че студът е силен, но недостатъчен, за да доведе до масово изчезване. В същото време облаците от емисии от пожари могат да погълнат по-голямата част от слънчевата светлина и напълно да спрат фотосинтезата за около година. Това лишило динозаврите от снабдяването им с храна и нарушило хранителната верига, отбелязват авторите на изследването, цитирано от БГНЕС и РИА "Новости".

Безплатни прегледи във ВМА за Деня на сърцето

автор:Дума

visibility 3

Как да подадем сигнал до КАТ?

автор:Дума

visibility 235

Габриел Вълков: БСП подава ръка на младите хора в България

автор:Дума

visibility 418

Държавният договор за превоз на пътници с БДЖ ще бъде удължен

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 183

Изкуственият интелект е заплаха за работните места

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 183

Брюксел разреши продажбата на Йетел

автор:Дума

visibility 548

/ брой: 183

БНБ предупреди за риск пред банковата система

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 183

Гърция и Турция заедно срещу трафика на хора

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 183

Изпълнили сме всичко за Шенген

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 183

България домакин на учение на НАТО

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 183

Богоугодно

автор:Мая Йовановска

visibility 1648

/ брой: 183

Майка плаче...

автор:Боян Дуранкев

visibility 1482

/ брой: 183

За тежките комплекси на македонците към България

visibility 471

/ брой: 183

Бедността като свинско със зеле

автор:Аида Паникян

visibility 597

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ